Eşi benzeri görülmemiş verimlilik oranıyla yüksek hızlı, yüksek hassasiyetli lazer kesim

Yamazaki Mazak, lazer işleme tezgahlarının üretimine 1980'lerde başladı. O zamandan beri, kalından inceye düz ve kübik iş parçalarının, boru ve yapısal malzemelerin kesimini yüksek hız ve yüksek hassasiyetle sağlayabilen en gelişmiş tezgahları üretmek üzerine odaklanıyoruz. Bunu, en gelişmiş takım tezgahı, CNC teknolojisi ve CAD/CAM yazılımını kullanarak, genel ergonomik tezgah tasarımına da önem vererek başarıyoruz. En gelişmiş teknolojiyi bünyesinde barındıran kapsamlı lazer ürün ailemiz, tüm üretim gereksinimlerine karşılık vermek üzere tasarlandı.

 

2D LAZER İŞLEME TEZGAHLARI

TUBE LASER PROCESSING MACHINES

OTOMASYON    

AKILLI İŞLEVLER

CNC SİSTEMİ

Mazak Lazer Kesim Makine CNC Sistemleri

Yenilikçi MAZATROL CNC, Mazak tarafından geliştirilmiş olup ilk defa 1981 yılında takım tezgahlarında kullanılmıştır.
Bu özgün sistem MAZAK lazerlerde de hemen hemen 30 yıldır kullanılmaktadır.
Mümkün olan en ileri teknolojiyi kullanarak, bu sistemler eşsiz kolay operasyon ve yüksek performans sağlarlar.

Yüksek üretkenlik, yüksek hız, çok hassas kontrol

 • Üstün donanım - Yüksek operasyon hızı için en gelişmiş CPU. Yüksek hızda cevap verme özeliği, yüksek hızda makine kareketi
 • Kesme süresini düşürmek için optimum hızlanma/yavaşlama - Kontrol toleransı sayesinde yüksek hızda köşe kesimleri
 • Geliştirilmiş lazer operasyon cevaplanabilirliği - Lazer kontrolü, keskin kenar kesimleri ve hızlı kesimlerde minimum sürede optimum lazer gücünü sağlayarak iyileştirilmiş performans sağlar.
 • Geniş LCD 19" dokunmatik ekran - Kullanım kolaylığı olarak cep telefonu/tabletlere benzer yapıdadır.
 • Butonlar - Geniş butonlar ve kolay görülür LED ışık operasyon hatalarını engeller. Eğer belirli operasyonlar için bu buton kullanılmazsa, buton aydınlatmaları devreye girer. Butonlar ve anahtarlar kolay kullanım fonksiyonlarına göre gruplandırılır.

Dokunmatik CNC ekran ile üstün hızda operasyon

 • Üstün CNC MAZATROL PREVIEW 3 - Mazatrol Preview 3 CNC, kolay kullanım ve gelişmiş cevaplama için dokunmatik ekrna özelliğine sahiptir. Uygun kesme modellerini seçerek basit şekillerin kolay şekilde programlanması sağlanır.
 • 15" dokunmatik ekran
 • Grafik ekran - Bilgiler girildikten sonra kesim yolunun 3 boyutlu görüntüsü görüntülenebilir
 • Direkt MDI - Nozul değiştirirken ve nozul boşluk mesafesi ayarlanırken gerekli bilgileri girerek arttırılmış programlama verimliliği sağlanır.
 • Kesim şartlarının otomatik olarak belirlenmesi - Farklı kalınlık ve malzemeler için gerekli lens, nozul, ilerleme ve lazer gücü CNC tarafından otomatik olarak belirlenir. Operasyon görüntülenirken ve CNC içinde kayıt edilirken kesme şartları düzenlenebilir. Aynı malzeme bir sonraki sefer tekrar işlendiğinde yeni kesme şartları otomatik olarak kullanılacaktır.

Gelişmiş Mazak teknolojisini kullanan MAZAK FX CNC, Space Gear ve Fabri Gear tezgahlarına yüksek üretkenliğin yanı sıra göze çarpan kullanım kolaylığı da sağlar.

Faydalar

 • Tek yerden kontrol - MAZAK FX CNC, lazer kesim makinasını, yükleme ve boşaltmayı kontrol edebilir
 • Yüksek performans - İlerleme hızları değiştikçe otomatik olarak optimum kesme şartları belirlenir.
 • Kesme şartları veritabanı - Kesim hızlarını, lazer gücünü ve yardımcı gaz basıncını içeren optimum kesme şartları malzeme tipine ve kalınlığına göre ayarlanabilir.
 • Hızlı program yeniden başlatma fonksiyonu - Fonksiyon hafıza içindeki pozisyonunu korur ve en son kaldığı yerden makine yeniden başlar.