Avrupa Yedek Parça Merkezi

Yamazaki Mazak Leuven, Belçika'daki yeni genişletilmiş Avrupa Parça Merkezi'ni  resmi olarak açtı ve bölgedeki müşteri desteğini ve kendi imalatını güçlendirmek için yaptığı yatırımı bildirdi.

Mazak yedek parçalarının % 97 sini aynı gün içinde sevk etme kabiliyetine sahip Leuven Belçika'da yerleşik yedek parça merkezi; depo kapasitesini 2,700 m2 'den 4,600 m2'ye çıkardı.

Yeni tesis bir yılda 365 gün boyunca gelen siparişlere baz alınarak, aylık 20.000 parçanın üzerinde sevkiyat kapasitesine sahiptir. Yedek Parça merkezinin ikinci genişlemesi 2022 yılında tamamlanacak olup toplam kapasite 5,528 m2 olacaktır.

Parça operasyonunun kalbi olan genişletilmiş depo, €37 milion' luk parça stoğuna sahip ve Mazak sınıfındaki makinalar,üretimde olmayan makinalar ve hatta 30 yıldan eski makinalarda dahil olmak üzere 35.000 parça numarası mevcuttur.2022 de tamamlanacak olan depo genişlemesi ile birlikte parça numara sayısı ikiye katlanacaktır.

 

Teknoloji harikası depo tamamen otomatik ve "kutu yükleme" sistemi ile donatılmış olup 8.000 kutu ve depo içinde 70.000 lokasyona  ve 3.000 adet orta büyüklükten geniş büyüklüğe paletlerin istiflenme olanağına sahiptir.

İlave olarak, yeni 1,000m² lojistik çalışma sahası otomatize edilmiş konveyör bant sistemine ve dört akıllı çalışma istasyonuna sahiptir. Ayrıca çok geniş parçalar için arttırılmış zemin de olacaktır.

Tüm sistem Mazak ağına herbir Mazak ofisinden online parça siparişini kolaylaştıran, bayiler için gerçek zamanlı stok görünürlüğü ve sevkiyat durum kontrolü için web sitesi bağlantılı izleme sağlayan ileri teknoloji parça sipariş sistemi ile entegre edilmiştir.

Avrupa parça merkezi servis, yedek parça, uygulama mühendislik desteği, anahtar teslim proje yönetimi, eğitim ve işmili servisi içeren  Mazak'ın Toplam Destek paketinin bir kısmını oluşturur. 2022'de planlanan ikinci depo genişlemesi, Avrupa pazarında parçalar için proje edilmiş talepleri karşılayacaktır.

Yamazaki Mazak Avrupa Grup Yönetim Direktörü, Marcus Burton açılışta şu şekilde yorum yapmıştır : " Genişletilmiş Yedek Parça Merkezi, Avrupa yedek parça tedarik kabiliyetimize değer katacak ve Mazak müşterisine takım tezgahları sektöründe en çok cevap veren parça sipariş ve sevkiyat servisi olacaktır.

Tanımlama, seçme ve sevk kabiliyeti, makinaların üretkenliğini sürdürmesi için hayatidir. Bir çok Avrupa'nın en önemli tedarik zincirleri Mazak makinalarına bağımlıdır ve üretkenliği maksimize etmek ve  duruş zamanlarını minimize etmek için yedek parçaların hazır durumda bulundurulmaları hayatidir.

Konuşmasına devam etti : "Genişletilmiş Yedek Parça Merkezi satış sonrası hizmetlerin müşteri ile olan taahhütümüz için zorunlu bir kısım olduğunu mesajını net bir şekilde veriyor ve biz servis ve destek kabiliyetimize yatırım yapmaya devam edeceğiz.