Mazak EMO'ya dokuz yeni makina ve bugüne kadarki en büyük stantla gidiyor

Yüzüncü yılını kutlayan Yamazaki Mazak, şimdiye kadar sergilemiş olduklarından daha fazla sayıda makina ve otomasyon çözümlerine ev sahipliği yapan, bugüne kadarki en büyük standıyla EMO 2019'a katılıyor. 

Mazak, 16 - 21 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan EMO 2019'da yedi makinasının dünya lansmanını ve iki makinasının de Avrupa lansmanını yapacak; yeni INTEGREX çok amaçlı makina, 5 eksenli, hibrit ve tornalama makinaları da görücüye çıkacak makinalar arasında.

EMO 2019 teması  ‘DISCOVER MORE WITH MAZAK - 'MAZAK İLE DAHA FAZLASINI KEŞFEDİN' olan Mazak 16 entegre otomasyon çözümünün yanı sıra, EMO 2017'de sergilediği makina saysının iki fazlası olan, toplamda 27 farklı makinasını görücüye çıkaracak.

Avrupa Grup İdari Yöneticisi Richard Smith, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti: "Bu yılki EMO temamız,  ‘DISCOVER MORE WITH MAZAK - 'MAZAK İLE DAHA FAZLASINI KEŞFET', sürekli olarak verimliliğe odaklandığımızı göstermekte ve makina işlemlerinin gerçek potansiyelini keşfetmeleri için makinalarımızı kullanan müşterilerimize yaptığımız bir eylem çağrısıdır. Bundan önce hiç bu kadar çok sayıa makina ve farklı otomasyon çözümünü EMO'ya getirmeye girişmemiştik."

Smith, sözlerine şöyle devam etti: "Yeni teknolojileri ve çalışma yöntemlerini kabul etmek ve yaratıcı bir şekilde düşünmek zorunda olan makina kullanıcıları için bu gerçekten yeni bir Keşif Çağı. Teknoloji partneri olarak Mazak ile birlikte, makina kullanıcıları yeni pazarlar açabilir, rekabetçi konumlarını muhafaza edebilir ve daha iyi, daha hızlı ve daha üretken hale gelebilirler." 

3.000 metrekarelik Mazak standı, fuar boyunca 27 makinanın hepsinin canlı kesim işleri yapacağı yedi ayrı alana ayrılacak: INTEGREX Çok-Amaçlı makina, hibrit işleme, 5-eksenli, lazer, dikey işleme, tornalama, yatay işleme. Buna ek olarak Mazak standında Mazak iSMART fabrika ve SMOOTH teknolojisini de içeren Endüstri 4.0 tanıtımları da yapılacak.  

PALLETECH ve Çoklu-Palet Havuzu (MPP), gantri yükleyiciler ve AWC Otomatik İş Değiştiricileri de içeren çok sayıda farklı çözümlerle birlikte entegre otomasyon EMO 2019 boyunca Mazak'ın asıl odak noktası olacak.  Buna ek olarak Mazak makinaları, makina destek ve çubuk sürücü çözümleri gibi birtakım üçüncü parti otomasyon sağlayıcılarıyla da entegre edilecek.

Smith sözlerine şu şekilde son verdi: "Bu, 100. yılıımızda EMO'ya bugüne kadarki en büyük katkımızı vermemizle tamamen uyumlu. 100 yıl içerisinde epey yol aldık ancak yeni teknolojileri geliştirme ve ilerletmeye olan bağlılığımız, bugüne kadar fuara getirdiğimiz en gelişmiş makina listesi tarafından da açıkça ortaya konmakta. Avrupa'nın her yanından makina kullanıcılarını standımızda ağırlamak için sabırsızlanıyorum."