Yamazaki Mazak Corporation Yönetici Değişikliğini Duyurdu

Üretim teknolojileri lideri Yamazaki Mazak Corporation, Başkan Tomohisa Yamazaki'nin şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığına getirildiğini, Başkan Yardımcısı Takashi Yamazaki'nin ise yeni başkan olduğunu duyurdu.

Değişiklik, şirketin 100. yılını kutladığı 24 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacak. Bu değişim, şirketin sürekli gelişme amacına uygun bir pozisyon almasını sağlamak ve dünyanın dört bir tarafındaki üreticilere destek sağlama kabiliyetini güçlendirmek için tasarlanan uzun soluklu liderlik gelişim planının bir sonucudur.

Takashi Yamazaki, Başkan olarak şirkete kazandıracağı bakış açısıyla ilgili şunları ifade etti: "Birçok insan, şirketin değerini gelir rakamına bakarak değerlendirir fakat ben bu yaklaşımı uygulamayacağım. 100 yıllık kurumsal geçmişimizle, dünyanın her yerindeki müşterilerimize daha gelişmiş teknolojiler ve daha iyi ürünler sunmaya devam etmek istiyoruz.".

Tomohisa Yamazaki'nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanması, dünyanın en gelişmiş takım tezgahı şirketlerinden birinin uzun süreli liderliğiyle zenginleştirdiği dinamik kariyerinin zirvesi oldu. Ayrıca Tomohisa Yamazaki, Japon Takım Tezgahı Üreticileri Derneği'nin (JMTBA) Başkan Yardımcılığı görevini de sürdürmeye devam edecek.

Değişiklikle ilgili yorumlarda bulunan Yamazaki şunları söyledi: "Orta ve uzun vadeli planlar için karar alma sürecine dahil olmaya devam edeceğim ve yeni liderlik ekibini daha geniş bir bakış açısıyla destekleyeceğim."

Takashi Yamazaki, 1990 yılında Yamazaki Mazak Corporation'da çalışmaya başlamadan önce lisans eğitimini Xavier Üniversitesi'nde işletme alanında tamamladı. Şirketin farklı departmanlarında tecrübe kazanan Takashi Yamazaki 1999 yılında idari direktör, 2013 yılında ise başkan yardımcısı oldu. Temel hedefleri, gittikçe daha global hale gelen üretim piyasasında Mazak'ın konumunu güçlendirmek ve şirketin müşteri felsefesi olan "Together Success" (Başarıya Birlikte Ulaşmak) anlayışını güçlendirmek için yeni teknolojilerin ve ürünlerin tanıtılmasını sağlamak olacaktır.

Avrupa Grup İdari Yöneticisi Richard Smith, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti: "Yamazaki Mazak, daima müşterilerine bağlı olması ve hepsinden önemlisi, faaliyetlerinin ve liderlik ekibinin istikrarlı olması ile öne çıkar. Bu istikrar, hem teknoloji alanında sürekli geliştirme yapılmasını hem de müşteri hizmetlerinde çok başarılı bir performans elde edilmesini sağladı. Bu sayede müşterilerimize en gelişmiş ve etkili üretim çözümlerine ulaşma olanağı sunuyoruz.

Smith, sözlerine şöyle devam etti: "Yamazaki Mazak'ın Avrupa'daki tüm şubeleri adına, ilham verici liderliği ve Avrupa üretim pazarı konusunda her daim özverili çalışmaları için Tomohisa Yamazaki'ye en içten teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca Takashi Yamazaki'yi de en içten dileklerimizle tebrik ederiz. Gelecekte müşterilerimize mümkün olan en iyi desteği sunmaya devam etmek adına her iki yöneticiyle de çalışmayı dört gözle bekliyoruz."